1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5 (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

  پاور پوینت طراحی آمفی تئاتر با رویکرد علم آکوستیک

  0
  422
  پاور پوینت طراحی آمفی تئاتر با رویکرد علم آکوستیک

  پاور پوینت طراحی آمفی تئاتر با رویکرد علم آکوستیک

  پاور پوینت طراحی آمفی تئاتر با رویکرد علم آکوستیک

  این پروژه شامل ۳۵ اسلاید میباشد.

  هدف از این پروژه طراحی آمفی تئاتر با در نظر گرفتن علم آکوستیک به منظور مدیریت بر امواج صوتی در فضا و تامین آسایش صوتی برای شنونده می باشد. برای رسیدن به این هدف ملزم به در نظر گرفتن :ابعاد فضا ، فرم فضا و خواص مصالح در جهت علم آکوستیک می باشیم .

  تاریخچه

  واژه آکوستیک از ریشه یونانی به معنای شنیدن گرفته شده و آکوستیکز یعنی دانش اصوات، درباره ایجاد، پخش، انتقال، کنترل و آثار صوت بحث می‌کند.

  اولین آمفی تئاتر آکوستیکی در ؛ بنای اپیداروس یونان میباشد.

  تاریخ معماری آکوستیک ، چیزی جدای خود تاریخ معماری نیست و از این رو، دوره های تاریخی اش همان دوره های تاریخی معماری است : دوره ‏ی یونانی ها و رمی ها، مسیحیت اولیه، رومانس، گوتیگ، رنسانس، باروک، کلاسیک، رمانتیک و بالاخره دوران مدرن و قرن بیستم. هر کدام از این دوره های فرهنگی، معماری و آکوستیک معماری مختص خود را نیز دارند .

  آکوستیک:

  آکوستیک علمی است در ارتباط با تولید صدا و عبور آن از محیط های مادی،و همه ی پدیدهای پخش ،بازتاب،جذب امواج را مدیریت می کند.

  فیزیک صوت:

  علمی است که به مطالعه ی چگونگی تولید صدا و مشخصات صدای تولید شده و نحوه ی انتشار و پدیده های مربوط به انتشار آن می پردازد.

  فرم در کف:

  طراحی جایگاه تماشاگران باید طوری باشد که صندلی‌ها در زاویه‌ای حدود ۱۴۰ درجه از موقعیت منبع قرار گیرند و لازم است فرکانس‌های بالای صوت تقویت شوند، زیرا این فرکانس‌ها خارج از این زاویه نیروی خود را به دلیل ویژگی‌های خاص خود از دست خواهند داد.

  فرم در سقف:

  استفاده از سطوح غیر هم اندازه با زاویه ای بازتاب دهنده به سمت شنونده،موجب برآن میگردد که امواج صدا به درستی و یکنواخت در فضا بازتاب گردد و شنونده امواج صدا را بدون واخنش دریافت کند.

  4000 تومان – خرید
  ad

  دیدگاهتان را بنویسید